Power Rangers - Taytlı süper kahramanlar beyazperdeye hücum ediyor!
Power Rangers - Taytlı süper kahramanlar beyazperdeye hücum ediyor!
Power Rangers – Taytlı süper kahramanlar beyazperdeye hücum ediyor!

Valla ne yalan söyleyeyim Power Rangers’ın Mart 2017’de vizyona girecek uzun metraj sinema uyarlaması konusunda beklentim yerlerdeydi. Ciddiyet ile komediyi, çocukluk anılarımız ile günümüz bilim kurgu öğelerini harmanlamaya çalışıp ortaya bir rezalet çıkarmasını bekliyordum. Yayınlanan Power Rangers tanıtım fragmanı bu düşüncelerimi biraz dağıttı.

Tanıtım fragmanını siz de izleyin öyle devam edelim.

Nedir ilk görüşleriniz? Klasik Amerikan gençlik filmi? Ciddi bir bilimkurgu filmi? Bunlar göreceli olarak değişebilir ama sanırım hep beraber tanıtım fragmanında çok iyi müzik ve ses kullanımı olduğunu söyleyebiliriz.

Evet klişe noktalar var. Artık onlar Hollywood’daki yazarlar tarafından otomatik olarak senaryoya ekleniyor. Bana orijin hikayesi buram buram Fantastic Four’a benzer kokular yayıyor gibi geldi. O da iyi fragmanlar ile beklentiyi yükseltmiş ama ortaya hafızalarımızdan silinmeyecek bir ızdırap kalmıştı. Power Rangers ne kadar başarılı olacak birşey söylemek için erken ama tanıtım fragmanı benim beklediğimden iyi çıktı. Karakterler de fena olmamış sanki. Daha işin çok başındayız ama CGI da iyi olacağa benziyor. Bilemedim Tahsin.

Power Rangers - Çocukların bir sıkıntısı var. El atmak lazım.
Power Rangers – Çocukların bir sıkıntısı var. El atmak lazım.

İlerleyen günlerde yayınlanacak yeni fragmanları ve detayları gördükçe daha net konuşabileceğimizi düşünüyorum. Hele bir Bryan Cranston ve Elizabeth Banks‘in karakterleri ile iyice haşır neşir olalım da…

Bir Cevap Yazın