Come Together - Wes Anderson imzalı bir H&M reklamı
Come Together - Wes Anderson imzalı bir H&M reklamı
Come Together – Wes Anderson imzalı bir H&M reklamı

Wes Anderson kuşkusuz sinema dünyasının en yetenekli yönetmenlerinden birisi. Grand Budapest Hotel, Moonrise Kingdom, Fantastic Mr. Fox, The Royal Tenenbaums ve The Life Aquatic with Steve Zissou gibi filmlerinin hepsi izlenmeyi hakediyor. Uzun sekans çekimleri, absürd mizah anlayışı, renkleri, donuk mimikli karakterleri ile kendine has bir üslubu olduğunu kabul etmek gerekiyor.

Ünlü tekstil firması H&M, bu yılki Noel konseptli reklam filmi için Wes Anderson’a gitmiş. O da alametifarikasını olabildiğince yansıtarak aşağıdaki “Come Together” isimli reklam filmini çekmiş. İzleyelim.

Nasıl buldunuz? Keyifli di mi? Alt tarafı bir reklam filmi olduğunu unutmayın. Hoş, reklam filmi olmasa basbayağı bir kısa film olarak da yayınlanabilirmiş. Reklamın her saniyesinde Wes Anderson kokusu var. Onun sinemasını yakından takip edenler, bu videonun bir Wes Anderson çalışması olduğunu bilmeden izlemiş olsalar inanın daha ilk sekansta “E ama bu Wes Anderson!” tepkisi verirler. O kadar bariz bir şeyden bahsediyoruz. Reklamın tonu harika. H&M isminin bir kaç yerde geçmesi dışında varlığı yokluğu belli değil. Zaten çalışma sanki Wes Anderson bir Noel kısa filmi çekmiş de H&M sponsor olmuş tadında. Sonunun sıradanlığı ve basitliği bunun bir reklam filmi olduğunu açık eder şekilde planlanmış. Bir sürpriz yok. “Her an her yerde biz bir aile olabiliriz ve H&M de hep bizimle” denmiş ve reklam tamamlanmış.

Ben sabah işe gitmeden önce reklamı izledim ve bana pozitif enerji verdiğini hissettim. Bu bile bana yeter.

Wes Anderson’un ismi ve cismi sır gibi saklanan yeni projesinin çekimleri devam ediyor. Filmin 2018’de vizyona girmesi planlanıyor. Beklemeye devam.

Bir Cevap Yazın