Monsters Unleashed
MU Monsters Unleashed! için kullanılan tanıtım kısaltması çıktı.
MU Monsters Unleashed! için kullanılan tanıtım kısaltması çıktı.

Marvel bir süredir MU kısaltmaları üzerinden açık etmediği gizemli bir tanıtım yapıyordu. En sonunda ağızlarındaki baklayı çıkarttılar. 1973 ile 1975 yılları arasında siyah beyaz olarak basılmış korku hikayeleri seçkisi olan Monsters Unleashed! 2017 itibari ile yeniden hayatımıza girecek. Marvel Entertainment’in ilgili tweet’inde çizgi roman dünyasının yakından tanıdığı yazar ve çizerlerin adları anılmış. Heyecanlı olmalı mıyız? Evet!

Ben Çizgi Roman Okumuyorum. Yine de Heyecanlı Olmalı Mıyım?

Kesinlikle. Netflix’in kimseye çaktırmadan çektiği ve sonrasında büyük beğeni kazanan Stranger Things dizisini gözünüzün önüne getirin ve orada bekletin biraz. Monsters Unleashed içerisinde Man-Thing, Werewolf by Night, Frankenstein’s Monster gibi korku külliyatına ait karakterlerinin olduğu bir seriydi. Her sayfası buram buram 70’ler kokan bir seriden bahsediyoruz! Şimdi bunu Stranger Things’e karşı duyulan sempati ile birleştirdiğinizde Marvel’ın elinde devasa bir çizgi roman/dizi/film külliyatı oluşturabilecek bir malzeme olduğunu görebilirsiniz.

Monsters Unleashed - Dizisi olsa da izlesek.
Monsters Unleashed – Dizisi olsa da izlesek.

Stranger Things’in başarısı 2. sezonun onaylanmasını sağladı. Sonuna kadar haketmişti. Monsters Unleashed ile birlikte Marvel’da bu kapıdan girmeye çalışacaktır. İlk aşamada çizgi romanlar ile birlikte insanların ilgisi çekilmeye çalışılacak ve daha sonrasında ileriye dönük bir sinema filmi ya da televizyon dizisi üzerine odaklanılacaktır. Belki de ben hayal kuruyorum ama Marvel’ın ismini andığı yazarlar ve çizerler amiyane tabirle “ağır top” olarak adlandırabileceğimiz isimler. Basit bir “eski çizgi romanı tekrar ayaklandırma çabası” ile kalacağını sanmıyorum.

Henüz elimizdeki bilgiler bunlarla sınırla. Zaman ne gösterecek göreceğiz ama Marvel’ın artık ailemizin içinden birileri kıvamına getirdiği ve yüzlerini eskittiği amiral gemisi karakterlerini (Iron Man, Captain America vb.) biraz özletip, yeni ve farklı şeylere yönelmesini olumlu buluyorum. Guardians of the Galaxy bu kapıyı açmıştı. Kasım ayında vizyona girecek olan Doctor Strange ile bu yola devam edilecek. Monsters Unleashed bu kapıdan geçen yeni bir seri neden olmasın. Düşüncesi bile keyif veriyor.

Bir Cevap Yazın