İnsanlarımızın espri anlayışının değiştiği artık gün gibi ortada. Recep İvedik de değişen espri anlayışında yerini alıyor ve kendine izleyici buluyor.

Şahan’ın yarattığı ve çok fazla seveni olan bir karakterin sinema filminin çekilmesi akla son derece yatkın. Ortaya çıkan filmin komik ve eğlencelik olduğu da bir gerçek. Ama eğri oturup doğru konuşmak gerekiyor; bu film sinemaya gidip izlemeye değer mi? Filmin sonunda salonda kopan alkışları hak ediyor mu? Bence oturup biraz düşünmek gerekiyor. Eğer bu film alkışlanıyorsa Türk sinemasının çok ciddi bir yenilenmeye ihtiyacı var demektir.

Son derece yapmacık bir karakterin televizyon dizisi kıvamında bir çalışma ile bu kadar ilgi çekmesi de elbette azımsanmayacak bir başarı. Reklamın gücünün de filmin bu kadar talep görmesinde etkili olduğunu untmayalım.

Evet Recep İvedik komik ve Şahan için bir başlangıç teşkil ediyor ama kendisine rakip olarak gördüğü kişilerin filmleri ile bu filmi kıyaslamak bile o insanlara haksızlık etmek demektir. Bundan sonrasının nasıl olacağı tamamen Şahan’ın elinde… 5/10

Bir Cevap Yazın