Dün aklımdan geçen ve günden kalan notlar…

Doha’nın Havası

Morning from Doha!

A photo posted by @gurlo on

Doha’nın havasına da hiç güven olmuyor. Bir serin bir sıcak bir üşüyorsun bir sıcak basıyor… Hele benim gibi sürekli terleyen birisi için tam sıkıntı. Yanmda sürekli yedek atlet ve tshirt taşıyorum ki aşırı terleme durumlarında kullanayım. Mesela bugün ofiste bir sürü işim vardı. Koştura koştura onları yaparken su gibi terlemişim. Arabada yedek kıyafetlerim vardı ama arabaya inip giyemedim. Ne zaman ki sahaya geçtim o zaman üzerimi değiştirebildim. Herhalde bir 100ml su vardır kıyafetlerde. Neyse yeni kıyafetleri giyince de bir rahatladım ki anlatamam.

WTA Total Qatar Open 2015

Simona_Halep_at_Qatar_Open_2014_Singles_Final_cropped

WTA Total Qatar Open 2015 tenis turnuvasının biletleri yarın satışa çıkıyormuş. Lagoona alışveriş merkezinde stand kurulacakmış oradan bakarım artık. Tribünde en üst sırada oturunca kardanadama döndüğüm için bu sefer biraz daha aşağıdan almam daha iyi olacak. Hoş öyle çok ünlü oyunculardan gelenler de yok ama olsun ilk 20 içerisinden gelen bir sürü oyuncu var, izlenir.

Fazıl Say İstanbul Senfonisi Doha Konseri

Fazıl Say’ın Katar’da çalınması planlanan ama sonrasında bilinmeyen bir nedenle iptal olan İstanbul Senfonisi yerine de artık TRT Ankara Çocuk Korosu mu çalar ne çalar bilmiyorum onu da gidince göreceğiz. Fazıl Say bu konuda ilginç twit’ler de attı.

TBMM’de Bir Garip Oylama

Bakanlar

Ben bu meclisteki eski bakanları yüce divana gönderme oylamasını da anlamadım. Her türlü konunun üstü öyle ya da böyle bir şekilde kapanmış iken tüm yaşananların gözardı edilip bu insanların yüce divana gönderilmesi teoride mümkündü ama pratikte mümkün değildi. Boşu boşuna meclisi de yordular, insanları da sanki birşey olacakmış gibi merak içinde bıraktılar. AKP Milletvekillerinin Whatsapp Grubu (!) AK Grup’a gelen mesajların içeriğinin toplantıdan toplantıya nasıl değiştiğini de görmek isterdim. Ak Grup, ismi bile bir enteresan.

2015 Dünya Hentbol Şampiyonası

Doha’da devam eden 2015 Dünya Hentbol Şampiyonası da iyi gidiyor sanırım. Gwen Stefani ve Pharrell Williams 22’sinde ve 24’ünde karşılaşmaların yapıldığı spor salonlarında konser vermeye gelecekmiş. Bomba valla. Artık final maçı sonrasına da patlatırlar bir Beyonce, biz de izleriz.

2 YORUMLAR

Bir Cevap Yazın