20130510_181146 (800x600)

Geçen cuma Diamond League Doha ayağını izlemek için Qatar Sports Club’a gittim. Öncesinde bilet almadığım için bilet bulamama riskim de vardı. Çağırdığım arkadaşlarım da bana katılmaya yanaşmayınca tek başıma hayatımda ilk defa atletizm izlemek üzere yola çıktım.

Hıncal Uluç, Haşmet Babaoğlu ve Kenan Onuk’lu 90 dakika programlarında arada sırada atletizm değerlendirmeleri yapılır büyük birhevesle ve imrenerek dinlerdim. “Bir gün ben de çıplak gözle izleyebilecek miyim?” derdim. 10 Mayıs 2013 tarihinde bu isteğimi gerçekleştirmiş oldum.

20130510_181153 (800x600)

Disk atma, gülle atma, cirit atma, yüksek atlama, sırıkla atlama, kısa ve uzun mesafe koşuları, 3 adım atlama, yüksek atlama yarışlarını çıplak gözle izleme zevkine eriştim.

Stadyumun etrafı hınca hınç doluydu, ülke sporcularını izlemek ve desteklemek için bir sürü kişi stadyuma akın etmişti. Daha iyi ve keyifli bir seyir zevki için finish line bileti aldım. Bilete de 50QR ücret ödedim (25TL). Bu tarz bir organizasyon için uygun bir bedel. Stadyum girişinde pet şişeler ve tüm içecekler toplanıyordu. Yanımda birşey getirmediğim için sıkıntısız geçtim. Zaten Katar’da güvenlik konusunda büyük bir problem öngörülmediği için gerek sosyal aktivitelerde gerekse de alışveriş merkezlerinde büyük katmanlı güvenlik önlemleri ile karşılaşmıyorsunuz. Görevlilerin asıl amacı edepli adaplı bir şekilde organizasyonun gerçekleşmesi oluyor.

Stadyumda aileler, gençler, yaşlılar hoş vakit geçirmek için toplanmıştı. Sporculardan imza almaya çalışan çocuklar ve hayranlar sporcuları kovalıyordu. Son derece hoş görüntülerdi.

20130510_184550 (800x600)

Finish Line aynı zamanda tüm sporcuların yarışlar sonrası sahadan ayrıldığı koridorun da tam önü. O yüzden tüm sporcuları ve organizasyon komitesini yakından görme fırsatım oldu. Hoş bir duyguydu. Sergey Bubka ‘yı yakından görmek son derece keyifliydi.

Diamond League pekala İstanbul’a da gelebilir. Yeterki biraz istekli olalım baskı yapalım. Güzel bir organizasyon izlemiş olmanın verdiği keyifle evime geri döndüm ve iş hayatının stres dolu dünyasına tekrar hoşgleldin dedim. Bazen kopmak şart tabi.

Bir Cevap Yazın