Yarışmaya Cem Yılmaz gibi ünlü isimler de katıldı.
Yarışmaya Cem Yılmaz gibi ünlü isimler de katıldı.
Yarışmaya Cem Yılmaz gibi ünlü isimler de katıldı.

Var Mısın Yok Musun?

“Var Mısın Yok Musun?” bir yarışma programı. Show Tv’ye bütün dertlerini unutturan ve prime-time’a egemen olan bir program.

Acun Ilıcalı’nın bundan önce yaptığı bütün programları büyük bir keyifle izledim. Neydi onlar bir hatırlayalım. Acun Firarda, Survivor, Fear Factor…Üçü de birbirinden başarılı. Var Mısın Yok Musun? daha önce Türkiye’de denenmiş ve tutmamış bir konseptti. Bu programın yeniden yayına sürülmesi ve bu kadar tutmuş olması Acun Ilıcalı’nın başarısını gözler önüne seriyor. Açıkçası bana pek hitap etmeyen bir yarışma biçimi. En ufak bir bilgi gerekmiyor. Yine de televizyon karşısında heyecanla izlememi engelleyemiyorum. Sadece kutu açmaca… Peki nasıl bu kadar başarılı oldu? İşin sırrı basit.

Var Mısın Yok Musun? yarışmacılarını birer aile bireyi gibi hissediyoruz. Farkında olsanız da olmasanızda. Ortada bir dizi varmış ve hergün başka bir bölüm izliyormuş gibi yaklaşıyorsunuz. Çok samimi, içten… Film izler gibi yarışma izliyorsunuz… Bu kadar basit…

Tolga Çevik Komedi Dükkanı ile başarılı bir konsept yakaladı.
Tolga Çevik Komedi Dükkanı ile başarılı bir konsept yakaladı.

Komedi Dükkanı

Son dönemlerde tiyatro içerikli komedi programları çok tutmaya başladı. Bu beni çok mutlu ediyor çünkü insanlara tiyatroyu sevdirmenin yanı sıra gerçek komedinin ne olduğunu görmemizi sağlıyor. Komedi dizilerinden çok, bu tarz tiyatro skeçleri ve doğaçlama türü programların başarılı olmaya başlaması halkın bu tarz programlara olan açlığını gözler önüne seriyor.

Komedi Dükkanı ve Tolga Çevik bu konuda ne kadar başarılı hepimiz görüyoruz. Televizyondaki başarısı o kadar büyük oldu ki artık bir tiyatro salonunu rahatlıkla dolduracak seyirciyi bulabiliyor. İşin ekonomik yanı ise hem tiyatro izleyicisinden hem de televizyon gelirlerinin birleşiminden oluşuyor. Çok Güzel Hareketler Bunlar, Komedi Dükkanı, Anında Görüntü Show son derece kaliteli komediyi bizlere sunuyorlar.

Yapmacık, gerçeklikten uzak komedi dizileri yerine bu programların sayılarının arttırılmalarını yetkililerden talep,rica, arz ediyorum….Nokta.

Bir Cevap Yazın