Çalışma konusunda problemim yok ama tatilin fiziksel ve psikolojik olarak bir ihtiyaç olduğuna inanıyorum. Günün birinde kendi şirketimi kurarsam çalışanların tatillerine çok önem vereceğimi şimdiden tarihe not düşmek istiyorum.

Üç yıldır toplamda on gün bile tamamen iş ve türevlerinden uzak kalacak şekilde tatil yapamadım. Bu da bende bir ağırlık oluşturdu. Bunu atmak için kendime ufak kaçamaklar vermeye çalışıyorum. Kısa süreli çok sevdiğim bir şeyle ilgilenmek, kendime ödül verip sevdiğim bir yemeği yemek, boş beleş vakit öldürmek gibi… Ama hiçbiri içimde büyüyen tatile çıkma isteğini durduramıyor. Gittikçe şişen bir balon gibi içimde tatil isteği büyüdükçe büyüyor. İşim gereği kısa süre içerisinde tatile çıkmam da pek mümkün görünmüyor. Çok büyük ihtimalle ilk tatilimi de güzel ülkeme dönüp ailemle geçireceğim. Gelecek yaza dair şimdiden plan yapıyor olmak da biraz abes ama hayal kurmadan da geçmez bu süre.

İçimdeki dünyayı dolaşma, türlü türlü yerler görme, farklı insanlarla ve kültürlerle tanışma isteğinin de dürtüklemesiyle tatillerimi gezerek geçirmek istiyorum. Çok fazla sokaklarda sürten, gezen tozan birisi değilimdir ama biraz bu konuda sınırlarımı genişletmek istiyorum. Bu tarz konularda senin düşüncen nedir? Tatilini beş yıldızlı herşey dahil bir otelde (Ben buna tatil hapı yutmak diyorum) mi geçirmek istersin? Yoksa arabaya atlayıp gezmek, farklı yerler keşfetmeye çalışmayı mı seversin?

Bir Cevap Yazın