Sabah ofise gelinir, şirket epostaları kontrol edildikten sonra, sırasıyla kişisel epostalar gözden geçirilir, sosyal ağlarda dolanılır kim nereden ne yapmış iyice özümsendikten sonra dünden kalan iş dosyaları gözden geçirilir. Aradan geçen kocan bir 15 dakikalık çalışma sürecinin ardından hurriyet.com.tr ve milliyet.com.tr ile haberler taranır. Haber sitelerini iş ile alakalı 1-2 sayfaya göz atma takip eder. Eh öğlen ettik günü zaten değil mi? Bu arada msn, skype, gtalk hepsi açık ve birçok kişiye aynı andan laf yetiştirilebiliyor…

Jeep Office

Olaya çok negatif bir açıdan baktığımın farkındayım. Eğer işiniz bu yukarıda bahsi geçen konulara bakmanızı gerektirmiyorsa, internet çalışma performansınızı kesin olarak etkiliyordur. Bu ve bunun gibi performansınızı etkileyecek işleri mesai saatinin sonrasına bırakırsanız hem performansınız artar hem de vicdan azabı çekmezsiniz (Mesai saatinde internette dolanırken patrona yakalanma korkusu da cabası).

Bu arada sürekli ekranını dikizleyecek birilerinden çekinenlerdenseniz, space’e basınca ekrana bir excel tablosu çıkaran patron koruma programları olduğunu benden duymadınız. Nerede mi? Arayın bulun canım onu da ben söyleyecek değilim.

Bir Cevap Yazın